פחת מים

פחת מים - מעקב ורישום מסודר 

 

הפרשי כמויות המים הנרכשים מחברת מים או ממקורות אחרים מול כמויות המים הנמכרים לצרכנים השונים, עומדים בהגדרה של המושג פחת מים. על כן נדרש לשם כך מעקב ורישום מסודר של כמויות המים הנכנסות לעומת הכמויות היוצאות בדומה לכל רישום במערכת פיננסית אחרת.

 

פחת מים - לשפר את הצריכה

 

רק עם מעקב ורישום מסודר של הוצאות המים לעומת כמויות המים ממגוון המקורות הקיימים, ניתן יהיה לאתר בקלות רבה את הכמויות שהמערכת סופגת, כלומר החישוב לצרכנים יהיה מדויק בכל הקשור לכמויות הנרכשות לעומת הכמויות המועברות לשימושים של צריכת מים ביתית, בתעשייה, לשימושים של השקיה בחקלאות, בגינות הציבוריות וכדומה. החישוב מאפשר צריכה משופרת ומבוקרת יותר וכמו גם מאתרת הפרשים בכמויות כתוצאה מדליפות או נזילות גלויות או סמויות שיש לברר את מקורן ולתקן אותן.

 

פחת מים - מכלול של גורמים

 

כתוצאה ממספר גורמים מרכזיים יתכן מצב של ניהול משק מים בצורה לא מדויקת, זיהוי של אובדן מים שאינו למשל מתבצע או מתגלה בזמן ועל כן גורם לבזבוז מים גדול ולבזבוז של משאבים יקרים. זה ידוע שגם טפטוף קל ומזערי ביותר מצנרת שלא תמיד ניתן לאתר אותה או לזהות במבט, עלולה לגרום לבזבוז מים רב ויקר. לעיתים החישוב יכול לגלות מקרים של גניבת מים ובכלל כאשר מדובר במשאב יקר כל כך, כל טיפה חשובה ומחיר המים אינו זול כפי שהיה בעבר.

 

פחת מים - טיפול במשבר המים

 

משבר המים בארץ היא תופעה המטופלת בדרכים שונות, בין היתר בתחום ניהול משק המים, כך שיהיה ניתן להיות ערניים יותר לנושא של בזבוז מקורות מים, לאתר את הבעיות בקלות רבה יותר, ובייחוד כאשר מדובר במגזרים שתלויים במקורות המים בצורה רבה, כמו המגזר החקלאי, הנושא זוכה לתשומת רבה יותר גם באמצעות הרשויות. ניהול נכון יותר של משק המים באמצעות תאגידים מטרתו לפעול לשיקום המערכת באמצעות ביצוע של תכניות שיתאימו לעידן העתידי. החל מבניה של מערכות חדישות יותר, החלפת צנרת או מערכת ישנה ועד לשימוש בכלים טכנולוגיים חדשניים באיתור תקלות ובשיפוץ מערכות תשתיות מים וצנרת קיימות. איתור תקלות ונזקים מבעוד מועד מונע נזקים בלתי הפיכים העלולים לעלות במחיר יקר כפסי או סביבתי.  לכן יש לפעול תמיד בשיתוף פעולה עם צוותים מקצועיים ומנוסים בתחום המצוידים במכשור ייחודי ומתאים לאיתור דליפות או נזילות, והמכירים את מגוון הגורמים לשם חסכון במים.

 

D&I ניהול תשתיות מים ואנרגיה

049882589

D&I

ניהול תשתיות מים ואנרגיה

HB