איתור נזילות מים-גילוי נזילות סמויות

איתור נזילות מים - שימוש בציוד מתקדם

כאשר מתכוונים לאתר תקלת נזילת מים אין זו משימה קלה כלל וכלל. תקלת הנזילה מקורה בתשתית מים וצנרת הממוקמת בעומק האדמה ומתחת לפני השטח, ועל כן אינה מאפשרת שדה ראייה רחב ואופן פעולה נוח. לכן שילוב של מגוון מערכות ציוד משוכללות עם טכנולוגיה חדשנית מהמובילות בעולם מותאמת לשיטת העבודה המורכבת ונותנת בקלות רבה יותר מענה מקצועי לכל תקלה או בעיה.

 

גילוי נזילות סמויות - מגוון פתרונות נוחים לאיתור דליפות של נוזל או גז מצנרת

אם בעבר תקלות נזילה בצנרת חייבו לעיתים קדיחה לעומק השטח או אף החלפת הצנרת כולה, דבר שגרם לשיתוק חיי השגרה של הסביבה ושל התושבים ולשיבושם, כיום באמצעות שיטות עבודה חדישות ושימוש בטכנולוגיות משוכללות יצרו פתרונות גמישים ונוחים יותר, וכאלו שאינם דורשים לקדוח מחדש או להחליף צנרת ישנה. הציוד מסוגל כיום לתת את המענה המקצועי המהיר שיהיה עמיד לאורך זמן רב.

 

איתור דליפות נוזלים מסוכנים, כולל תשתית תת קרקעית 

תהליך העבודה של איתור תקלה בתשתיות ובייחוד בתשתיות נוזלים מסוכנים או מסוכנים לסביבה כגון ביוב, תחילתו בטיפול במענה הרשויות או התושבים המדווחים על התקלה. לרוב הם נאלצים להתמודד עם מצבים לא נעימים של ניתוק מים, הפסקה של עוצמת זרימת המים או במקרים חמורים לא פחות להתמודד עם פיצוצים של מערכות ביוב היוצרים הצפות קשות ברחובות והפצה של ריחות ומראות לא נעימים. לעיתים מדובר בתקלות מערכתיות העלולות ליצור נזילה בבתים או ליצור רטיבות בתקרות של מבנים. התקלה בתשתית המים עלולה ליצור גם תקלות נוספות ופגיעה בתשתיות אחרות כמו תשתית החשמל או התקשורת. לכן תהליך תיקון ואיתור התקלה הוא תהליך מורכב שהוקל במידה רבה הודות לשימוש בטכנולוגיות מתקדמות שפותחו בתחום.  

 

גילוי נזילות סמויות - מתן פתרון מהיר ומקצועי

 בתהליך העבודה מגיע הצוות למקור התקלה ומתחיל לבדוק את כל מערכות הצנרת, ממפה את קו הצנרת, מצלם אותה ובודק כל נושא לעומק כגון האם ישנם סדקים, שברים, פגיעות, חדירה של חומרים לצנרת, חלודה והתפוררות וכדומה. חשוב לזהות את מקור התקלה ואת מקור הטפטוף, הפיצוץ או הנזילה, וכן לבדוק את המערכת בשילוב עם התשתיות האחרות. כל תיקון או פרוק של צנרת חשוב שלא יפגע במערכות אחרות המקובעות מתחת לפני האדמה. צוות מקצועי מבצע מדידות ולבסוף אוסף כל ממצא ונתון דרוש בכדי לתת מענה ופיתרון מדויק ומקצועי ככל הניתן. המערכת צריכה בסופו של דבר לשוב לתקנה וכן לשוב ופעול בצורה איכותית, עמידה ומקצועית מחדש לאורך זמן.

  

   

 

 

D&I ניהול תשתיות מים ואנרגיה

049882589

D&I

ניהול תשתיות מים ואנרגיה

HB