איתור תשתיות מים​

איתור תשתיות מים - תהליך מורכב

 

פעולה של איתור תשתיות היא תהליך מורכב שכולל למעשה פעילות תת קרקעית נרחבת. כאשר מבקשים למפות ולאתר תשתיות תת קרקעיות שונות וביניהן לאתר תשתית של מים, זהו למעשה תהליך מורכב מאד.

 

איתור תשתיות מים - לאתר נזילות

 

למשל כאשר מוקד האיתור בתשתית היא לבדוק האם קיימת נזילות של מים או ביוב בקרקע, בטיפול בתלונות של נזילות ברחובות ולאורך הכבישים, דבר המהווה מטרד לתושבים ועלול גם להיות מסוכן, המשטחים ברחובות הופכים לחלקים עלולים להיות מסוכנים לנהיגה, וכן לעיתים נוצר גם ריח סביבתי לא נעים. אחד מתפקידי מקימי התשתיות היא לתת מענה לכל תקלה ולטפל גם בתלונות התושבים. המערכת פועלת גם יחד עם הרשויות ובשיתוף פעולה איתן. כאשר מדובר באיתור של תקלה או הקמת תשתית, מדובר בתהליך מורכב מאש שאינו פשוט כלל. צריך לזכור שבתוך הקרקע קיימות תשתיות נוספות שאינן רק תשתית המים, וכוללות את מערכת החשמל, הביוב, מערכת הגז, הניקוז, מערכות תקשורת שונות וכל איתור שלש תשתית צריכה להיערך בהתאם ובבקרה עם התשתיות האחרות.

 

איתור תשתיות מים - שילוב יחד עם תשתיות אחרות

 

אופני המיפוי מסייעים באיתור של כל תשתית בנפרד כך שלא תפגע בתשתית אחרת במצבים של תיקוני תקלות או בנייה של תשתית נוספת. המיפוי מזהה בצורה מדויקת את מגוון המערכות השונות הנמצאות בקרקע מתחת לפני השטח וכן ניתן לדעת על פי המיפוי מהו העומק של כל תשתית ותשתית. מערכות הזיהוי והמיפוי מתאפשרות כתוצאה משימוש של טכנולוגיות חדישות ביותר וכמובן חשובה גם המקצועיות והמיומנות של החברה העוסקת בבניית תשתיות ובטיפול במפגעים ותקלות. כאשר מבקשים לאתר תשתית יש למעשה לערוך בדיקה מקיפה בכל המערכות הנמצאות מתחת לקרקע, וכאשר מדובר בבדיקת תשתית מים יש לבדוק את כל הצנרת הנמצאת והעוברת בתוך הקרקע. המצב בו הבדיקה היא אל תוך עומק הקרקע היא כמובן קשה ביותר ומסובכת, שדה הראיה אינו ברור לעומת בדיקות הנערכות על פני השטח בקלות רבה יותר. לכן בתחום של נזילות ובדיקות אינסטלציה השימוש במכשירים הטכנולוגיים המשוכללים מאפשר את שדה הראייה הברור והרחב ביותר. המכשור מאפשר לגלות היכן בדיוק ממוקמים הצינורות כך שניתן יהיה לבדוק בדיוק רב מהיכן מקור הנזילה או התקלה. מכשור טכנולוגי ממוחשב מאפשר לעבוד בצורה ממוקדת באמצעות חיישנים המאתרים נזילות מים כך שטווח הראייה הופך לברור יותר וחיפוש התשתית או הנזילה על פני השטח הופך לקל יותר.  

 

D&I ניהול תשתיות מים ואנרגיה

049882589

D&I

ניהול תשתיות מים ואנרגיה

HB